Zdravotný stav moderátora a zabávača sa rapídne zhoršil, po tom čo bol po Vianociach hospitalizovaný vo vojenskej nemocnici pre celkovú slabosť. V týchto dňoch ho museli previesť do IKEMu, Inštitútu klinickej a experimentálnej medicíny, kde sa zabávač podrobil operácii srdca, ktoré mu zlyhalo.

[sociallocker]Zabávač Peter Novotný (69) bol pred pár dňami akútne prevezený do pražského IKEMu, pretože dostal infarkt. Operáciu viedol známy český docent Jan Pirk. Podľa slov syna Pavla má jeho otec dvojnásobný bypass. „Otec žije a jeho stav sa pomaly lepší. Bohužiaľ, je to už štvrtý orgán, ktorý mu zlyhal, ale už je mimo ohrozenia života. Verím, že o taký mesiac dva bude v poriadku a naspäť doma,“ dodal jeho syn.

Moderátor a zabávač kedysi zabával ľudí v Čechách i na Slovensku

Novotného ešte po Vianociach hospitalizovali v Ústrednej vojenskej nemocnici v Prahe pre celkovú slabosť. Lekári zvažovali operáciu avšak nakoniec sa pre ňu nerozhodli. Zabávač a moderátor však už roky trpel arytmiou srdca a pred tromi rokmi skolaboval na pražskom letisku. Lekári mu vtedy potvrdili mŕtvicu.

Zdroj: blesk.cz | Foto: YouTube, depositphotos.com
[/sociallocker]