Moderátor trpí vážnou chorobu v dôsledku čoho mu na dovolenke praskla oblička. Ihneď ho previezli do nemocnice. 

[sociallocker]Michal Jančařík (41), český moderátor počasia na TV Nova, trpí vážnou chorobou. Lekári mu diagnostikovali polycystózu obličiek, informoval ešte v júni Blesk. Táto choroba vedie k zníženej funkcii obličiek a prejavuje sa tým, že obličkové kanáliky sa menia na cysty. Jedným z viditeľných prejavov je aj zväčšenie brucha, čo sa týkalo aj Michala, ktorý je inak štíhly. Blesk informoval, že moderátora čaká transplantácia a dlhá rekonvalescencia. Operáciu, kde mu mali vyoperovať chorú obličku mal naplánovanú na september. Za dramatický okolností sa tak stalo skôr.

Michalova dovolenka sa náhle zdramatizovala

V júli bol moderátor na dovolenke a záchrana prišla v poslednej chvíli. Michalovi na dovolenke v Adršpachu (obec v Královohradeckom kraji v Česku) praskla oblička. “Okamžite som išiel sanitkou do nemocnice a tam mi povedali, že je to tak rozsiahle a vážne, že to musí von,” povedal Michal Blesku. Keďže mal už viackrát v moči krv, myslel si, že je to len ďalší podobný atak. “Ale tentokrát to už bolo definitívne,” dodal. Moderátora lekári zachránili v poslednej chvíli, hrozilo mu totiž vykrvácanie.

V júni sa poďakoval všetkým za podporu v chorobe

Ešte v júni, keď jeho choroba vyšla na povrch sa na sociálnej sieti poďakoval za podporu, ktorú mu ľudia prejavujú. “Sú to stovky odkazov, všetky ma strašne potešili, niektoré aj dojali. Tak širokú podporu som nečakal, veľmi si toho vážim a ďakujem. Zhruba rok sa s tým budem potýkať, ale potom verím, že už vám všetkým budem posielať len pozitívne správy,” povedal vtedy moderátor.

Zdroj: blesk.cz | Foto: Facebook, pixabay.com
[/sociallocker]