Známu stránku Hlavné správy ZRUŠILI: Zablokoval ich štát!

Dátum:

Len nedávno dostal podľa paragrafu 27b Národný bezpečnostný úrad kompetenciu zrušiť akýkoľvek web, ktorý by zverejňoval dezinformácie alebo škodlivý a nebezpečný obsah. V stredu sa tak rozhodol zablokovať známy portál Hlavné Správy, ktorý už na internete nenájdete.

NBÚ dostal podľa paragrafu 27b kompetenciu zablokovať web, ktorý by šíril dezinformácie o vojne na Ukrajine alebo zverejňoval škodlivý či nebezpečný obsah. V stredu pritom pristúpil k tomuto radikálnemu kroku a známy portál Hlavné správy už na internete nenájdete. Samotný portál túto akciu očakával a svojich čitateľov informoval na sociálnej sieti.

Vážení čitatelia, NBÚ dnes pravdepodobne vydá príkazy na naše vypnutie. Nevieme, ako dlho bude táto procedúra trvať, ale je možné, že o niekoľko hodín sa už nedostanete na našu stránku,“ uviedli. Ako informoval DenníkN, dôvodom bol škodlivý obsah s dezinformáciami. V tomto prípade prišla iniciatíva od samotného NBÚ, hoci podnet môže podať aj iný subjekt, napríklad polícia.

Pod škodlivým obsahom sa pritom rozumie údaj alebo prostriedok, ktorý môže zapríčiniť kybernetický bezpečnostný incident. Proti takejto možnosti zrýchleného blokovania webových stránok je však exminsiter Smeru Juraj Draxler a aj súčasný minister Ladislav Kamenický.

Overovanie pravdivosti informácií je veľmi náročné a už sa nedá spoľahnúť ani na „zaručené“ zdroje. Viackrát sa ukázalo, že aj z ruskej a aj z ukrajinskej strany sa často jednalo len o vojenskú propagandu, ktorá nemala nič spoločné s realitou. Ak má byť boj s dezinformáciami na Slovensku postavený do polohy, že tá „pravá“ pravda je v podstate len jedna strana propagandy a popri tejto „jedinej pravde“ sa zlikvidujú ešte aj weby, resp. osoby, ktoré doteraz nedrukovali Hegeromatovičovej koalícii, tak sme na konci demokracie,“ myslí si.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk, FB/Ladislav Kamenický │ Foto: FB/Hlavné Správy, YT/SME

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka bojuje s rakovinou: Odhodlala sa ukázať bez parochne!

Slovenská speváčka vo februári zarmútila všetkých fanúšikov, keďže oznámila,...

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...