Legendárny americký herec a zabávač už o pár rokov oslávi neuveriteľných 100 rokov. Napriek svojmu vysokému veku je však stále samostatný a dokonca aj šoféruje. Pred pár hodinami mal však autonehodu, počas ktorej na svojom luxusnom aute nabúral do brány.

Známy americký umelec Dick Van Dyke oslávil už svoje 97. narodeniny, no stále patrí medzi aktívnych občanov. Herec, tanečník, spevák a komik je pritom držiteľom troch cien Emmy za sitkom The Dick Van Dyke Show z rokov 1964 – 1966.

Zabávač taktiež stále šoféruje a v stredu sa viezol na svojom luxusnom Lexuse, keď mal podľa informácií portálu TMZ autonehodu. Herec dostal v Malibu šmyk na mokrej ceste a nabúral do brány. Na miesto okamžite dorazili záchranári i policajti. Dickovi mala tiecť krv z nosa aj úst a predpokladá sa, že mohol utrpieť otras mozgu.

Umelec však odmietol ísť do nemocnice a z miesta ho prišiel domov odviesť priateľ. Pred jazdou pritom nepožil žiadny alkohol ani lieky, no keďže má vyšší vek, bol požiadaný o opätovné preskúšanie šoférskych zručností. Van Dyke mal pritom škaredú nehodu aj pred 10 rokmi, keď mu počas jazdy začalo horieť vozidlo. Slovensko zarmútilo úmrtie významného politika a novinára.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<< 

Zdroj: tmz.com | Foto: YT/Inside Edition, Twitter