Jeden z najsledovanejších českých youtuberov je údajne od 22. apríla v cele predbežného zadržania. Túto informáciu priniesol vo videu zamestnanec advokáta, ktorý youtubera obhajuje. Smutný príbeh opisovaný v záberoch sa dotkol mnohých jeho fanúšikov. Obviniť ho mali z dvoch trestných činov.

U našich českých susedov rezonuje kauza kontroverzného youtubera MikeJePan. Podľa informácií na videu, ktoré povedal Petr Kocourek, zamestnanec Mikovho advokáta, má mladý youtuber sedieť v cele predbežného zadržania. “Dňa 22. 04. 2017 prišlo okolo 2.00 h k autonehode MikeJePan + 4 cestujúci vo vozidle Škoda Octavia. V moment zverejnenia tohto videa, nie je stále jasné, kedy bude Mike prepustený,” píše sa pri záberoch, ktoré videlo už viac ako 130-tisíc ľudí.

Údajný záber z nehody

V tomto videu sú i údajné zábery z nehody, ktoré mal Mike poslať na Messenger Kocourekovi a dokument “potvrdenie o účasti na dopravnej nehode”, kde sú však všetky informácie prekryté, rovnako i dátum. Kocourek tvrdí, že Mike je obvinený z dvoch trestných činov a to z ublíženia na zdraví a ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Podľa viacerých youtuberov i fanúšikov je toto všetko podvod a hlúpa reklama zameraná na naivných ľudí. To potvrdzuje i portál extra.cz, ktorý sa kauze venuje. Po oslovení polície a záchranárov zistili, že v tomto čase sa nestala žiadna takto opisovaná nehoda. Otázne je, čo sklame jeho fanúšikov viac. Či to, že si to celé vymyslel alebo šoférovanie s alkoholom v krvi.

Petr Kocourek o zavretí Mika

Zdroj: extra.cz, Youtube | Video: Youtube | Foto: Facebook, commons.wikimedia.org