Známy človek z NAKA PREHOVORIL: Jasné slová o Lučanskom a Gašparovi!

Dátum:

Niekdajší funkcionár NAKA Peter Chudý pôsobil na polícií dlhé roky a počas svojej kariéry prišiel do kontaktu aj stretov s viacerými známymi menami. Zaspomínal si i na generála Lučanského či obvineného Gašpara. Vyjadril sa aj k aktuálnemu sporu medzi vyšetrovateľmi NAKA a inšpekčným úradom.

Známy bývalý člen NAKA Peter Chudý, ktorý napísal knihy z policajného prostredia pod pseudonymom Peter Šloser, prehovoril pre denník Sme o tom, čo sa počas jeho 30-ročnej policajnej kariéry dialo vo vedení. Vyjadril sa okrem iného aj k súčasnej situácií vyšetrovateľov NAKA, ktorí boli prepustení na slobodu.Neverím, že by vyšetrovatelia z tímu Očistec niekoho krivo obvinili, pretože im zavolal nejaký minister. Nielenže tých ľudí poznám, ale odporuje to aj základnej logike. Veď ak by policajti pri obvinení vychádzali z krivých výpovedí, tak zástup obhajcov na to pri ďalších výsluchoch príde… K vyšetrovateľom inšpekcie nemám dôveru v prípade obvinenia policajtov z tímu Očistec,“ uviedol jasne.

Dodal tiež, že sa pobavil, keď videl Žilinkovu obhajovu paragrafu 363, hoci počas kandidatúry paragraf sám kritizoval. Zaspomínal si aj na situáciu v polícií a na prípad, kedy sa preverovali účty „istého Róberta a Svetlany“ na Belize: „Zistili, že nemajú. Ale ak chce niekto schovať čierne peniaze, nenapíše si ich predsa na svoje meno, nie? Účet si tam zriadi niekto im blízky, napríklad rodinný príslušník,“ naznačuje.

Vyjadril sa aj k Tiborovi Gašparovi, ktorý bol od začiatku spájaný s nitrianskym oligarchom a dnes obvineným Norbertom Bödörom. Napokon povedal i svoj názor na generála Lučanského, ktorý sa podľa neho zmenil: „Vedel som nielen ja, čo je zač. Dozvedel som sa, že Lučanský pravdepodobne vynáša informácie jednému lokálnemu mafiánovi z menšieho mesta. Tak som pred Lučanským povedal nepravdivú informáciu, že ideme tohto mafiána zadržať. V priebehu veľmi krátkeho času chlap zmizol, a keď sa nič nedialo, po určitom čase sa vrátil. Neskôr sme ho zadržali a bol aj odsúdený. Urobil som test a Lučanský ním neprešiel… V období hrubokrkej mafie si málokto trúfol stíhať Černáka a on aj ďalší jeho kolegovia prejavili odvahu. Lučanský bol hrdina, ale aj hrdina sa môže zmeniť,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: FB/Milan Lučanský

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Herečka obvinila ex z obťažovania syna: Teraz je v náručí tohto muža!

V druhej polovici apríla otriasol Slovenskom škandál, keď herečka...

A bude svadba! Víťazi Love Islandu sa zasnúbili, Laura ukázala prsteň!

Je tomu len zopár mesiacov, čo TV Markíza nasadila...

Dibáková sa neudržala v priamom prenose: Odkaz pre Igora Matoviča!

Igor Matovič pred pár dňami vyrukoval na koaličnej rade...

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...