Známy farmár z 10. série reality šou Farma poriadne šokoval fanúšikov aj širokú verejnosť. Ohlásil totiž vstup do politiky po osobnej nespokojnosti so súčasným stavom v krajine. Aha, ktorú stranu podporil!

Bývalý farmár Ibi Maiga, ktorý ešte pred pár mesiacmi rozdával rady ostatným farmárom medzi kravami a slamou, ohlásil seriózny vstup do politiky. Na svojom YouTube kanáli sa pritom pravidelne vyjadroval aj k aktuálnym problémom našej krajiny.

Denník Sme potvrdil kandidatúru Maigu v májových voľbách do Európskeho parlamentu. Bývalá hviezdy filmu Fontána pre Zuzanu má pritom poviesť kandidátku mimoparlamentnej strany Priama demokracia (PD). Maiga to oznámil na tlačovej konferencii a k radikálnemu kroku ho viedla súčasná situácia na Slovensku.

Chvíľu mi trvalo, kým som sa rozhodol, že do toho pôjdem. Som nešťastný z toho, čo sa tu deje. Dúfam, že budem mať to šťastie a Slováci si ma vo voľbách vyberú,“ dúfa bývalý farmár, ktorého strana chce odmietať diktát zo strany Nemecka a Francúzska: „Presadzujeme neutralitu a dobré vzťahy s každým tak, ako to dokáže urobiť Rakúšan a Švajčiar,“ uviedol predseda strany Marek Géci. Rovnako by chceli zaviesť do nášho systému funkčné referendum rovnako ako v Švajčiarsku, kde majú ľudia možnosť rozhodovať o všetkých otázkach, ktoré sú problémom. Cez toto referendum by bolo možné dokonca aj odvolať politikov.

O Maigovi má pritom Géci veľmi vysokú mienku a uvádza, že sa poznajú približne pätnásť rokov: „Je to morálny, čistý, sčítaný a nepoškvrnený človek,“ myslí si. O tom, či sa napokon podarí presadiť Ibimu Maigovi spolu so stranou Priama demokracia vo voľbách do europarlamentu, môžete rozhodnúť svojím hlasom už 25. mája 2019.

Ibi Maiga sa rozhodol vstúpiť do politiky
So stranou Priama demokracia chce zabojovať vo voľbách do europarlamentu

Zdroj: sme.sk │ Foto: YouTube, TV Markíza