Slovenský rímsko-katolícky kňaz Marián Kuffa sa dostal do povedomia ľudí vďaka svojim kontroverzným názorom. Na bohoslužbách sa rázne vyjadruje k všetkým aktuálnym témam, pričom postojom pravidelne vzbudzuje rôznorodé názory širokej verejnosti. Tentokrát sa pustil do hlavy štátu.

Kuffa musel byť pred mesiacom hospitalizovaný, keďže ho trápili silné bolesti chrbtice, ktoré spôsobil pád z koňa. Aj napriek tomu, že sa dostal na jednotku intenzívnej starostlivosti, sledoval verejné prejavy politikov, vrátane prezidenta našej krajiny Andreja Kisku.

Okamžite po prepustení do domácej starostlivosti zorganizoval kázeň, kde ostro kritizoval vyjadrenia najdôležitejšieho muža krajiny. ,,Takýchto ľudí ja voliť nebudem. Kiska nehovorí politicky, ale hodnotovo. Nevyzývam vás k nenávisti proti pánu prezidentovi, ale k opatrnosti a odvahe. Takýchto ľudí nevoľte. Aj keď možno majú pekné pozlátko – pán prezident má najvyššiu dôveru na Slovensku. Ja ho voliť nebudem,“ rázne vyhlásil pred svojimi veriacimi rímsko-katolícky kňaz.

Na kritiku muža v talári reagovala aj samotná kancelária prezidenta, ktorá upozornila, že Kiska považuje za extrémistov a fašistov iba Kotlebovcov. Predsa len, je otcom piatich detí, a tak určite nemieni útočiť na ochrancov rodín.

Kompletná kázeň Mariána Kuffu

Zdroj: Facebook/ Kňaz Kuffa o rodine, YouTube  |  Foto: Facebook/Otec Marián „Maroš“ Kuffa  |  Video: YouTube