Lekári i zdravotné sestry idú na plný výkon už takmer dva roky, pričom väčšinu pracovného času strávia v ochranných oblekoch, nehovoriac o mnohých nadčasoch. Krutú realitu popísal aj jeden z lekárov z Bratislavského kraja, ktorý môže nemocnicu pokojne nazývať druhým domovom.

Tomáš Szalay je lekár Bratislavského samosprávneho kraja, pričom má na starosti veľkokapacitné očkovacie centrum na Národnom futbalovom štadióne. Počas pandémie koronavírusu sa ešte nezastavil a pravidelne pracuje do neskorých nočných hodín. ,,Zastrešili sme očkovanie viac ako 300-tisíc vakcín. Nielen na štadióne, ale aj pri výjazdoch k imobilným, pri výjazdoch v obciach či domovoch sociálnych služieb,“ napísal na sociálnej sieti.

Uznávaný doktor upozorňuje, že zo strany vládnych predstaviteľov nemá dostatočnú podporu a dokonca musí čeliť aj kritike, že aj on môže za pomalý proces očkovania. Vrásky na čele mu však robí minister financií. ,,Do toho ten nešťastný Matovič. Asi najlepšie protipandemické opatrenie by bolo priviazať ho niekde k stoličke a zobrať mu prístup k sociálnym sieťam. Lotéria, bonusy a iné ,,motivačné“ nástroje efektívne podrývajú celú autoritu vakcinácie. Inak, viete, že nemáme nárok ani na tých (smiešnych!) 350 eur v superhrubom pre zdravotníkov v prvej línii?“ s hnevom informoval Szalay.

Únava, stres a fyzické i psychické napätie si však pýtajú svoju cenu. „Všetci si naozaj potrebujeme oddýchnuť. Kto sa postará o moje deti, keď ma z tohto tu vystrie? V máji mi už v očkovacom centre tiekla do žily infúzia. Každého z vás, kto k nám teraz príde, chcem poprosiť o trpezlivosť a veľkorysosť. Melieme z posledného,“ dodal lekár.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Tomas Szalay  |  Foto: FB/Úrad vlády SR, Tomas Szalay