Dlhoročný moderátor bojuje od piatka v nemocnici o život, kde ho museli ihneď operovať. Podľa informácií Nového Času sa bude ešte dlho zotavovať. 

[sociallocker]Michal Tvarožek (73) je moderátorom Slovenského rozhlasu. Po náhlej srdcovej príhode ho museli operovať. Kardiológ Viliam Fischer pre Nový Čas povedal, že prekonal jednu z najťažších operácii v kardiochirurgii. Moderátora previezli do Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave v piatok v noci v kritickom stave v bezvedomí. Nový Čas priniesol informáciu, ktorú redakcii poskytla hovorkyňa Dobroslava Krajačičová: “Bol to akútny stav, je po operácii v stabilizovanom stave”. Od kardiológa zistili, že rozhlasákovi praskla hrudná aorta. „Keď pacient príde v akútnej fáze v bezvedomí pre prasknutú hrudnú aortu a po operácii sa preberá, to je veľký úspech! To, že vôbec nezostal na operačnom stole a operačný výkon sa mohol dokončiť… Neviem, či zázraky existujú, ale je to unikátna vec. Som pyšný na svojich asistentov, ktorých som vychoval,“ vyjadril sa odborník pre Nový Čas.

13010852_1010776769003348_8499362887762832161_n
Moderátor získal v roku 2013 Krištáľové krídlo v kategórii publicistika a literatúra

Svojho kolegu podporilo aj Rádio Slovensko na sociálnej sieti: “Rozhlasová legenda a náš dlhoročný kolega Michal Tvarožek žiaľ trávi tieto dni v nemocnici. Zradilo ho zdravie. Myslíme si, milý Miško, že je čas na to, aby sme Ti poslali späť všetkú tú pozitívnu energiu, ktorú si nám neustále rozdával. Prajeme Ti veľa síl a skoré uzdravenie. Stojíme pri Tebe!”

Bratislava,_Staré_Mesto,_Námestie_Slobody,_Slovenský_rozhlas
Michal Tvarožek je zakladateľom Rádiožurnálu a vystupuje v relácii Vec verejná

Zdroj: cas.sk, Facebook / Rádio Slovensko | Foto: Facebook / Rádio Slovensko, commons.wikimedia.org [/sociallocker]