Dlhoročný moderátor bojuje od piatka v nemocnici o život, kde ho museli ihneď operovať. Podľa informácií Nového Času sa bude ešte dlho zotavovať. 

Michal Tvarožek (73) je moderátorom Slovenského rozhlasu. Po náhlej srdcovej príhode ho museli operovať. Kardiológ Viliam Fischer pre Nový Čas povedal, že prekonal jednu z najťažších operácii v kardiochirurgii. Moderátora previezli do Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb v Bratislave v piatok v noci v kritickom stave v bezvedomí. Nový Čas priniesol informáciu, ktorú redakcii poskytla hovorkyňa Dobroslava Krajačičová: „Bol to akútny stav, je po operácii v stabilizovanom stave“. Od kardiológa zistili, že rozhlasákovi praskla hrudná aorta. „Keď pacient príde v akútnej fáze v bezvedomí pre prasknutú hrudnú aortu a po operácii sa preberá, to je veľký úspech! To, že vôbec nezostal na operačnom stole a operačný výkon sa mohol dokončiť… Neviem, či zázraky existujú, ale je to unikátna vec. Som pyšný na svojich asistentov, ktorých som vychoval,“ vyjadril sa odborník pre Nový Čas.

13010852_1010776769003348_8499362887762832161_n
Moderátor získal v roku 2013 Krištáľové krídlo v kategórii publicistika a literatúra

Svojho kolegu podporilo aj Rádio Slovensko na sociálnej sieti: „Rozhlasová legenda a náš dlhoročný kolega Michal Tvarožek žiaľ trávi tieto dni v nemocnici. Zradilo ho zdravie. Myslíme si, milý Miško, že je čas na to, aby sme Ti poslali späť všetkú tú pozitívnu energiu, ktorú si nám neustále rozdával. Prajeme Ti veľa síl a skoré uzdravenie. Stojíme pri Tebe!“

Bratislava,_Staré_Mesto,_Námestie_Slobody,_Slovenský_rozhlas
Michal Tvarožek je zakladateľom Rádiožurnálu a vystupuje v relácii Vec verejná

Zdroj: cas.sk, Facebook / Rádio Slovensko | Foto: Facebook / Rádio Slovensko, commons.wikimedia.org