Známy slovenský novinár, ktorý sa opakovane dostal do sporu s ministrom financií Igorom Matovičom, sa opäť ozval na sociálnej sieti. Tentokrát sa obul do nezaočkovaných Slovákov a podporil rétoriku exriaditeľky z ministerstva Zuzany Vargovej. 

Slovenský novinár Rado Baťo prišiel viackrát do konfliktu s Igorom Matovičom po nezhodách so Zuzanou Baťovou. Aj tentokrát sa zjavne postavil na stranu exriaditeľky stratégie a sekcií reforiem ministerstva zdravotníctva SR Zuzany Vargovej, ktorá sa dostala do Matovičovej nemilosti, a ktorá už podala pred niekoľkými týždňami výpoveď.

Podporil tak jej slová o tupelách, za ktoré označil všetkých nezaočkovaných Slovákov. „Debatujme, tupelá… V prvom rade by ste mali jasne počuť, že vaše rozhodnutie nedať sa očkovať môže na jeseň zabiť na Slovensku ďalšie tisíce ľudí. Ste a budete za to priamo a osobne zodpovední. V druhom rade by ste sa mali dozvedieť, že ste rozmaznaní frackovia, ktorí v mene ochrany krajiny, spoločnosti a jej najzraniteľnejších členov (napríklad ľudí, ktorí sa nemôžu zaočkovať) nie sú ochotní pohnúť ri*ou a obetovať ani dvakrát pol hodinu svojho mizerného života,“ obul sa do časti obyvateľov.

Taktiež podotkol, že nezaočkovaní sú dôvodom, prečo je pandémia na Slovensku stále nebezpečná a komplikuje všetkým život. „My všetci musíme naďalej znášať nenormálny režim kvôli vám, hoci pandémia covidu je už dnes pandémiou nezaočkovaných… Bolo by veľmi fajn, keby si deti domáce väzenie na jeseň nemuseli zopakovať len preto, že na Slovensku žije masa dospelých zbabelcov, čo sa boja injekcie do ramena. A napokon, vraj nie ste antivaxeri, len sa bojíte nežiadúcich účinkov. V štáte, ktorý má desaťročia nadspotrebu liekov všetkého druhu? V krajine ožranov, čo ročne v priemere prechlastá 12 litrov alkoholu na hlavu?“ zamýšľa sa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Rado Baťo  │ Foto: YT/MTT – Mestská televízia Trnava