Ministerstvo pôdohospodárstva v spolupráci s inšpektormi Štátnej veterinárnej a potravinovej správy uskutočnil 30-tisíc kontrol v priebehu posledných šiestich mesiacov. Pokuty lietali hlava-nehlava, no jedna bola poriadne mastná a týkala sa obľúbeného slovenského reťazca. Neuveríte, čo predával zákazníkom!

Celoplošná kontrola bola namierená na prvovýrobcov, baliarne, distribútorov, veľkoobchodné sklady, hypermarkety, supermarkety, a dokonca aj malé predajne. Skontrolované boli aj trhoviská, čerpacie stanice a internetové obchody. Nedostatky boli v 1 906 prípadov, pričom boli rozdané pokuty v celkovej výške viac ako troch miliónov eur.

Najväčšiu pokutu v hodnote jeden milión eur dostal obchodný reťazec Billa. „Tento reťazec z mias, ktoré nepredá a sú po dátume spotreby, ich griluje a takéto predáva spotrebiteľovi. Pýtam sa, chcete takéto mäso jesť? Nezaslúži si to nikto v tejto krajine, hoci na to nemá finančné zdroje, aby sme mäsá po dátume spotreby predávali ako grilované mäsá niekomu, kto nemá o tom vedomosť a si to kúpi,“ vysvetlila na tlačovke ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

https://www.youtube.com/watch?v=7tcdA9zCN6o

Zdroj | Video: YouTube/Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR  |  Foto: Facebook/Billa, Facebook/Tesco, Facebook/Kaufland Slovenská republika, Facebook/Terno, Facebook/LIDL Slovensko