Po celom svete vrátane Slovenska začína zúriť energetická kríza. Mnohé podniky majú už teraz veľké problémy pokryť všetky náklady spojené s podnikaním, nehovoriac o nulovom zisku. O to viac prekvapil jeden zo známych biznismenov, ktorý plánuje svojich zamestnancov podporiť v ťažkých časoch.

Výkonný riaditeľ Klub 500 a šéf Železiarní Podbrezová Vladimír Soták sľúbil svojím zamestnancom, že pri nich bude stáť aj počas energetickej krízy. ,,Nevieme, čo nás čaká, ale žijeme v nádhernej krajine, ktorá sa hrdí tým, že má podiel v priemysle na HDP 25 %! Nie sme politickí, sme ľudia, ktorí robia v biznise a máme špičkových manažérov,“ povedal v relácií Titani slovenského biznisu.

Podľa jeho slov nárast cien položilo na kolená mnohé fabriky a firmy. Je na mieste, aby začala konať slovenská vláda v spolupráci s Európskou úniou. Soták zároveň vysvetlil, že elektrinu majú nakúpenú na 80 % a plyn na 60 %. Taktiež elektrinu si dokážu vyrobiť na piatich vodných elektrárňach a neskôr spustia aj slnečnú elektráreň na streche fabriky.

Zamestnanci spomínanej elektrárne sa však nemusia báť, že prídu o svoju prácu počas krízy. Dokonca sa ich finančná situácia zlepší. ,,Zamestnancom dáme 13. plat v decembri a tisíc eur každému v januári ako pomoc v čase energetickej krízy. Tento rok sme zvýšili ľuďom platy o 16 %,“ vyhlásil známy podnikateľ pre pravda.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TA3, ekonomika.pravda.sk  |  Foto: YT/Karol Mészáros, HNtelevízia  |  Video: FB/Andrej Barančok