Známy politik, ktorý ale napokon v parlamentných ani prezidentských voľbách neuspel, sa rozhodol z politiky odísť. Uviedol to pred niekoľkými hodinami na svojom profile na sociálnej sieti. Teraz si plánuje dať do poriadku zdravie a dopísať nedokončené knihy.

Známy politik Eduard Chmelár ohlásil koniec v politike. Bývalý predseda strany Socialisti sa tak nečakane rozhodol pred niekoľkými hodinami, keď správu oznámil aj fanúšikom na sociálnej sieti. Politik neuspel v prezidentských voľbách, no aktuálne dáva priestor najmä mladším kolegom: „Na včerajšom sneme politického hnutia Socialisti.sk sme zvolili novú Republikovú radu na čele s predsedom Arturom Bekmatovom a podpredsedami Veronikou Balušíkovou, Martinom Štundom a Milanom Benkovským. Toto nové vedenie má moju plnú podporu a dôveru. Všetkým, ktorí včera prevzali funkcie a tým aj zodpovednosť, držím palce,“ napísal v rozsiahlom statuse.

Historik a analytik sa však podľa vlastných slov nesťahuje z verejného života. Po zlepšení zdravotného stavu sa totiž plánuje vrhnúť na svoju obľúbenú činnosť: „Moji fanúšikovia sa nemusia obávať, že sa vytratím z verejného života. V prvom rade si musím dať do poriadku vlastné zdravie, ale teším sa, že budem mať konečne viac času na dokončenie svojich rozpísaných kníh. Úprimne poviem, že mi to chýba a vnímam to ako novú kapitolu svojho života,“ dodal okrem iného. O Eduardovi Chmelárovi, ktorý sa nedávno rozhodol podať trestné oznámenie na Roberta Fica, tak zrejme ešte bude počuť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Eduard Chmelár