V slovenskej politike to vrie stále viac a viac, pričom koalícia s opozíciou prichádzajú do otvorených konfliktov. Inak tomu nebolo ani po Žilinkovej správe o činnosti prokuratúry. Do opozičného poslanca Smeru tentokrát skočil známy politik zo strany SaS.

Medzi koalíciou a opozíciou to vrie už od začiatku zostavenia vlády, no v týchto dňoch napätie znova eskaluje. Dôvodom je správa generálneho prokurátora Maroša Žilinku o činnosti prokuratúry. Na stranu Žilinku sa totiž postavil poslanec Smeru Ľuboš Blaha, ktorý nedávno zaútočil na prezidentku Čaputovú.

Už druhý deň v parlamente bojujeme proti útokom koaličných pročkov na Maroša Žilinku. Zastal som sa generálneho prokurátora, pretože je zjavne odborník a snaží sa ctiť zákon. Hneď ako sa Maroš Žilinka rozhodne aplikovať zákon, tak ho treba trhať ako takého psa,” myslí si Blaha.

Na jeho slová zareagoval poslanec SaS Miroslav Žiak, ktorý mu venoval poriadne ostré vyjadrenie. “Pán poslanec Blaha, prišli ste, zasmradili ste, pošpinili ste, ogrcali ste, pourážali ste… Ja keď som bol malý, tak na dedine chodilo také auto, ktoré vyťahovalo žumpu a potom ju vykydalo na pole. Volali sme ho hov*ocuc a vy ste taký hov*ocuc v slovenskej politike,” uviedol na adresu smeráka. Blaha na tieto slová nereagoval.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Miroslav Žiak Ľuboš Blaha, Sloboda a Solidarita