Hoci práve politici či verejne známe tváre majú ísť príkladom ostatným občanom v dodržiavaní opatrení, nie vždy sa tak udeje. Kým len nedávno prekvapil opozičný poslanec, ktorý si rúško zložil priamo pred kamerami, tentokrát poslanec SaS obhajoval nenasadenie si rúška v exteriéri.

Pred niekoľkými týždňami museli politici kriesiť moderátora Dolinského po tom, čo mu prišlo v štúdiu pod respirátorom nevoľno. Následne povolila televízia Joj plastový štít Robertovi Ficovi, ktorý má dlhodobé zdravotné problémy so srdcom. Najnovšie poslanec SaS Marian Viskupič sám zverejnil záber z exteriéru, na ktorom pózuje s viacerými ľuďmi celkom bez rúška.

Spojili sme príjemné s užitočným… Priatelia, kúsok prírody a aj nejaké pozbierané odpadky,” pochválil sa. Jeden z komentujúcich však okamžite upozornil na nedodržanie nariadenia: “A rúška?” rýpol si. Ešte prekvapivejšia však bola reakcia poslanca, ktorý si s opatreniami ťažkú hlavu nerobí! “Poviem ti takto, boli sme v prírode, zbierali sme smeti a mali sme rukavice… To je ochrana, ktorá mala skutočný význam,” odvetil.

Na Viskupičove slová však okamžite pobúrene reagoval aj žilinský poslanec Lukáš Milan, ktorý považuje poslancovo správanie za sklamanie. “Toto snáď nemyslíš vážne! Veď si poslanec NR SR a napíšeš, že dodržiavaš iba také opatrenia, ktoré uznáš ty za vhodné????Ok. Tak podľa tvojej logiky ja si myslím, že opatrenie platiť dane nemá význam, lebo štát ich aj tak použije horšie ako ja. Nebudem teda platiť dane? Podľa mňa dať si pol litra vodky a zákaz sadnúť si za volant je tiež hlúpe obmedzenie, lebo ja viem šoférovať aj po litri vodky a nemá význam obmedzovať to na jednu štamprlu,” poukázal sarkasticky na zvláštne tvrdenia Viskupiča.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Marian Viskupič