Známy redaktor RTVS ostal po čerstvom incidente v poriadnom šoku. Priamo na ulici v Košiciach sa totiž neznámi muži vyhrážali jeho dcére rovno pred jeho očami. Polícia, ktorá bola na mieste, však konala ešte prekvapivejšie.

Známy redaktor RTVS Laco Ďurkovič, ktorý bol tvárou obľúbenej relácie Reportéri, ostal po nedávnom incidente v poriadnom šoku. Keď sa po pohrebe jeho mamy zdržal v Košiciach, netušil, čo sa stane už o chvíľu. Spoločnosť na ulici v okolí Dómu sv. Alžbety mu totiž robila jeho dcéra Loona spolu so svojou priateľkou. Dcéra reportéra je lesbička žijúca v zahraničí, a tak nebola pripravená na nasledujúce udalosti.

Neznámi muži si totiž vedľa nich začali nahlas hovoriť veľmi nepríjemné slová: “Videli, že sme sa držali za ruky, a tak jeden povedal druhému, že by nám bolo treba rozkopať hlavy a potom nás poriadne poje…,” opisuje drsný zážitok pre Sme. Reportér išiel mužom dohovoriť, no mal podozrenie, že môžu mať zbraň, a tak zavolal políciu. Potom však zažil ďalší šok.

Muži so slovným útokom pokračovali aj pred políciou, napokon vyrazili Ďurkovičovi mobil z ruky, pričom mu rozbili ochranné sklo. Polícia však celú záležitosť nechala tak a agresorom len dohovorila. Reportér sa na postup začal sťažovať, no dočkal sa toho, že policajt ho ráznym hlasom vyzval k preukázaniu totožnosti. Navyše odmietli tvári RTVS ukázať menovky a identifikačné čísla.

Hovorkyňa krajskej polície v Košiciach však tvrdí, že po príchode hliadky nedošlo k protiprávnemu konaniu. Ďurkovič sa však rozhodol zobrať spravodlivosť do vlastných rúk a podal podnet na inšpekciu ministerstva vnútra. Na ulici bolo navyše niekoľko kamier, ktoré môžu jeho slová potvrdiť.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Laco Ďurkovič je v šoku z incidentu aj z postupu polície

Zdroj: sme.sk │ Foto: Facebook/Laco Ďurkovič – Reportéri RTVS, Polícia SR