Známa televízna tvár, šéfkuchár a pekár v jednom prežíva jedno z najnáročnejších období vo svojom živote. Jeho milovaná matka, ktorá bojovala s ťažkou chorobou ALS, sa pobrala na večný odpočinok. Túto informáciu oznámil svetu prostredníctvom sociálnej siete Instagram.

Bartolo “Buddy” Valastro sa do povedomia širokej verejnosti zapísal vďaka viacerým programom, ktoré vysiela zahraničná stanica TLC. Spolu so svojimi najbližšími sa venuje rodinnému biznisu, ktorý sa zameriava na pečenie sladkých pochúťok od výmyslu sveta. Ich popularita sa každým rokom stupňuje a v súčasnej dobe sa samotný Američan s talianskymi koreňmi stihol objaviť v ďalších šou. Okrem toho otvorili aj ďalšie prevádzky, ktoré sú nielen v rodnom New Jersey, ale aj v New Yorku, Las Vegas či v ďalekej Brazílii.

Aj napriek tomu, že sa Buddymu darí v pracovnej sfére, v súkromnom živote prežíva veľmi náročné a smutné obdobie. Jeho milovaná matka Mary prehrala boj so zákernou chorobou ALS. Prostredníctvom účtu na Instagrame, kde pridal ich spoločnú snímku, s ťažkým srdcom oznámil túto správu. Mary naposledy vydýchla v kruhu svojej rodiny. Slávny pekár zároveň žiada fanúšikov o rešpekt i trpezlivosť v tomto období. Zároveň dúfa, že jeho mama teraz tancuje v nebi s jeho dlho zosnulým otcom, ktorý zomrel v jeho 17. rokoch.

Amyotrofická laterálna skleróza je smrteľné a degeneratívne ochorenie mozgových a miechových buniek, čo postupne vedie k neschopnosti prenášať vzruchy do svalov. Liečba na túto chorobu nejestvuje, no existujú lieky, ktoré sa snažia zmierňovať ťažkosti.

Foto | Zdroj: Instagram