Známy Slovák prispel na boj s koronavírusom: Ide o tri milióny eur!

Dátum:

Do boja s koronavírusom sa pustili nielen vlády všetkých krajín, ale aj podnikatelia, celebrity i odborníci. Medzi nimi je aj úspešný podnikateľ, ktorý v minulosti zastával 4. miesto v rebríčku najbohatších Slovákov.

Spoločnosť ECO-INVESTMENT, a.s., ktorá podniká v súvislosti s papierom, celulózou i v oblasti potravinárstva, sa rozhodla vyčleniť tri milióny eur na pomoc v boji s pandémiou koronavírusu. Za týmto rozhodnutím stojí slovenský podnikateľ a filantrop Milan Fiľo.

Už pred pár dňami bolo do slovenských nemocníc a domovov sociálnych služieb poslaných viac ako 500 paliet, čiže 80-tisíc spotrebiteľských balení servítok i papierových obrúskov, vrátane 300-tisíc kotúčikov toaletného papiera. Pomoc takouto formou bude pokračovať aj v nasledujúcich týždňoch.

Pod spoločnosť však spadá aj firma Tauris Group, ktorá začala s rozvozom balených mäsových výrobkov pre sociálne slabších a zdravotne znevýhodnených občanov. ,,Myslíme na tých, ktorí potrebujú pomoc, a tiež na tých, ktorí sú doslova v prvej línii v boji s vírusom. Dodávky s výrobkami odosielame v niekoľkých fázach… Snáď naša pomoc aspoň čiastočne odľahčí inštitúcie a zariadenia, ktoré majú v týchto dňoch plné ruky práce,“  uviedol vo vyhlásení prezident a predseda predstavenstva ECO-INVESTMENT, a.s. Milan Fiľo na oficiálnej stránke spoločnosti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ecoinvestment.sk  |  Foto: ecoinvesment.sk, Facebook/ Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – fakultná nemocnica, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...