Športový vrchol. Presne touto frázou nazýva veľké percento športovcov olympijské hry. Tie sa konajú tento rok v Paríži a na rozdiel od mnohých iných športovcov sa na nich neobjaví jeden z našich najznámejších atlétov súčasnosti.

27-ročný špintér Ján Volko má osobný rekord na 100 metrov 10,13 sekundy, na 200 metrov je to 20,24 sekundy. V oboch prípadoch sa jedná o fantastické výsledky, a hoci tento rok ich nedosiahol, nedosiahol rozhodne zlé výkony.

Do Paríža ale nepocestuje, keďže mu postup unikol o dva body. „Spravili sme všetko, z výkonnostného hľadiska úplne všetko preto, aby dosiahnuté výkony stačili na postup, aby som skončil s počtom bodov 1 201 na postupovom 48 mieste. Rankingový systém kvalifikácie na vrcholné podujatia v atletike nám však ukázal všetky jeho odvrátené stránky, povedal Volko.

Následne dodal, že na olympiádu ale idú aj atléti, ktorí trebárs tento rok ešte nebežali alebo nedosahujú takú výkonnosť ako on.

My dodáme, že Volko sa zúčastnil zatiaľ jednej olympiády, a to v roku 2021 v Tokyu, keď sa konala preložená olympiáda z roku 2020. Tam sa mu však príliš nedarilo na stovke ani dvestovke a obsadil 46. a 42. miesto.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Ján Volko (@janvolko)

Zdroj: Čas.sk | Foto: IG/