Známy a obľúbený slovenský herec, ktorý v Divadle Nová scéna odohral množstvo hier, ohlásil smutnú novinu. Fanúšikovia sa budú musieť zmieriť s tým, že po takmer 50 rokoch sa na javisku objaví už len veľmi sporadicky. Chystá sa totiž zvoľniť pracovné tempo a prácu tak výrazne obmedzí.

Populárny slovenský herec Dušan Kaprálik odohral množstvo hlavných aj vedľajších postáv v predstaveniach v Divadle Nová scéna. Pôsobil tu 48 rokov a okrem herectva sa venuje aj rozhlasu, dabingu a televízií. Po takmer 50 rokoch na scéne sa ale rozhodol pre radikálny krok, ktorý zrejme zarmúti množstvo divákov.

73-ročný herec totiž v divadle končí a ako uviedol podľa Plusky, za všetkým je zvýšená starostlivosť o zdravie. „Zdravie je pre človeka priorita a človek musí vedieť, kedy je to akútne. Hovorí sa mi o tom ťažko, ale je to tak. Neopúšťam divadlo, budem chodiť, budem sledovať, budem pomáhať, ale už nemôžem byť závislý na dennom fermane, už si musím dopriať luxus rozhodovať sa sám, do čoho pôjdem a do čoho nie,“ uviedol.

Dušan Kaprálik však ešte ako hosť odohrá prebiehajúce predstavenia, muzikál Mamma Mia!, činohru Rozum a cit, ako aj rozprávku Kozliatka a vlk, kde hrá s ďalšími členmi rodiny. Pri herectve totiž zakotvili všetky tri deti Zuzana, Martin aj Ondrej, no v divadle či rozhlase sa objavujú aj členovia širšej rodiny.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto:  FB/Moja kultúra SK, YT/Televízia TA3