Známy vyšetrovateľ, ktorý sa k aktuálnemu politickému dianiu vyjadruje pravidelne aj verejne, sa rozhodol i tentokrát povedať svoj jasný názor. Drsný odkaz poslal bývalej ministerke vnútra Denise Sakovej, Robertovi Kaliňákovi, no spomenul aj súčasného ministra Romana Mikulca.

Vyšetrovateľ Ján Šátek sa s pravidelnosťou vyjadruje aj verejne k aktuálnym politickým témam a inak tomu nebolo ani v prípade prepieranej kauzy NAKA a inšpekcie ministerstva vnútra. Len v piatok pritom zrušila prokuratúra uznesenie o vznesení obvinenia Branislava Zuriana. Opozícia už dlhšiu dobu hovorí o zneužívaní štátnej moci a podľa slov predstaviteľov Smeru aj Hlasu má dochádzať v prostredí polície k nekalým úkonom, ktoré by nemuseli byť v súlade so zákonom.

Polícia má pracovať a vyšetrovať, ale vždy podľa litery zákona a pod dohľadom nadriadených orgánov. Nie je možné v akomkoľvek zamestnaní, aby zamestnanci o svojej práci neinformovali nadriadených. Navyše, ak tu ide o policajtov, ktorí dnes neinformujú svojich nadriadených čo robia a aké prostriedky používajú. Výsledkom je situácia, keď sa stalo neakceptovateľným štandardom vykopávanie dverí ľuďom bez kritického uváženia súvislosti za prítomností najbližších, vrátane detí,“ uviedla pred časom Saková.

Koalícia ako aj policajný prezident však takéto reči odmietajú. Sakovej, no aj ďalšiemu exministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi však posiela Šátek jasný odkaz: „Ak v polícii prebieha nejaká „vojna“ medzi NAKA a inšpekciou, tak potom musí prebiehať medzi policajtami, ktorých tam nainštalovali za dlhé roky Kaliňák so Sakovou, keďže k žiadnej radikálnej personálnej obmene po voľbách a po nástupe ministra Mikulca na týchto útvaroch nedošlo,“ uviedol. Dodal, že Mikulec má maslo na hlave kvôli tomu, že „ponechal tento kaliňákovsko – sakovský chliev s prascami pri válove, len im ešte prisypali sparený šrot a mnohé neodviedli na bitúnok,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Jozef Šátek, Denisa Saková │ Foto: RTVS, YT/Startitup