Monika Potokárová si mala v pondelok 25. novembra vo veku 27 rokov siahnuť na život. Divadelné a filmové kritičky teraz prehovorili o tom, čo mohlo psychicky zlomiť talentovanú herečku a speváčku.

Monika Potokárová odišla predčasne z tohto sveta vo veku 27 rokov. V bratislavskom byte manžela Roberta Rotha si mala siahnuť na život a podľa slov záchranára jej po privolaní sanitky už nebolo pomoci.

Čo presne stálo za jej tragickým rozhodnutím, nateraz ostáva záhadou. Ako jednu z možných príčin však kritička Zuzana Uličianska uvádza priveľkú psychickú záťaž, ktorú talentovaná herečka musela zvládnuť pri náročných a depresívnych postavách v divadelných hrách. „Takmer každý večer stála na pódiu. V mnohých inscenáciách hrala, tri práve nacvičovala. Dnes, keď sme sa dozvedeli o jej smrti, vieme, že to musela byť priveľká záťaž na takú krehkú bytosť,“ prehovorila pre Sme.

Obrovskú zanietenosť Moniky do svojich postáv potvrdila aj ďalšia kritička Martina Maslárová: „Mala som možnosť zúčastniť sa na jednom skúšobnom procese a zažila som, ako Monika Potokárová tvorí postavu a uvažuje o nej. Hoci spočiatku pôsobila dištancovane, priam apaticky ku všetkému, čo sa na javisku dialo, keď prišiel jej výstup, bez mihnutia oka zahrala situáciu „na prvú dobrú“, premyslene, inteligentne, obsažne,“ dodáva.

Zarážajúce je i to, že o depresívnej povahe svojich postáv prehovorila aj v šou Adely Vinzeovej Trochu inak, no v tom období zrejme jej slovám nepripisoval nik veľký význam. Paradoxom tiež ostáva, že množstvo postáv hrala práve po Petre Vajdovej, ktorá skončila v protialkoholickej liečebni a momentálne sa venuje materským povinnostiam. V období najväčšej slávy však mala rovnako ako Monika množstvo práce, hoci vo vnútri prežívala muky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: kultura.sme.sk │ Foto: Facebook/Panelák, Činohra SND, Instagram/cinohrasnd, YouTube/Sme