ZOMREL bývalý úspešný slovenský športovec: Ako prvý prekonal…!

Dátum:

Zo slovenského športu prišli smutné správy. Vo veku nedožitých 89 rokov zomrel bývalý úspešný slovenský športovec. Vytrvalostný bežec v roku 1964 prelomil rekord, keď ako prvý Slovák zdolal beh na 10 000 metrov za menej ako 30 minút.

Portál Atletika priniesol pred chvíľou smutné správy. Vo veku nedožitých 89 rokov zomrel bývalý úspešný slovenský športovec. Štefan Tejbus bol rodák zo Studenca v okrese Levoča a vytrvalecká jednotka konca 50. a prvej polovice 60. rokov. V Čechách umrel pred pár dňami 6-násobný majster republiky.

V behu na 10 000 metrov vytvoril až tri slovenské rekordy, pričom ten tretí sa zapísal aj do histórie. Tejbus bol totiž prvým Slovákom, ktorý zabehol desaťtisícku pod 30 minút. Tento rekord sa mu podarilo dosiahnuť v roku 1964 v medzištátnom stretnutí ČSSR – Maďarsko v Prahe. V roku 1963 sa tiež zúčastnil maratónu v Košiciach.

Okrem aktívneho športu pôsobil 25 rokov ako riaditeľ bratislavského študentského domova Mladá garda, kde tvoril podmienky pre atlétov Slávie SVŠT, bol šéfom atletickému oddielu Slávia SVŠT/STU Bratislava a v roku 2003 získal ocenenie Bronzové kruhy SOV. Na krásne obdobie si pritom zaspomínal počas osláv svojich 70. narodenín: „Zažil som veľa pekných a dramatických pretekov, splnené i nesplnené sny. Spoznal som veľa krajín a miest, získal som mnoho priateľov. Dokázal som prekonávať prekážky, čo mi ostalo aj v ďalšom živote. Nikdy som sa nevzdával,“ rekapituloval.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: atletika.sk │ Foto: FB/Šport

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Matovič chce regulovať politické diskusie: Ostrý odkaz od Dibákovej!

Igor Matovič plánuje zasiahnuť do fungovania politických diskusií, pričom...

Slovenská športová hviezda sa vydala: Bola z nej PREKRÁSNA nevesta!

Úspešná hviezda domácej športovej scény prežila uplynulý víkend jeden...

Slovenská speváčka ŠOKUJE: Túto nechutnosť šíria o Emme Čaputovej!

Emma Čaputová, dcéra slovenskej prezidentky, sa v minulosti opakovane...

Ďalší ŠOK: NAKA obvinila známeho poslanca!

V politickom prostredí je opäť rušno. Národná kriminálna agentúra...