Česká televízia na sociálnej sieti oznámila úmrtie jedného z populárnych moderátorov. Dlhé roky mal čeliť vážnemu ochoreniu, s ktorým bojoval do posledného dychu, no napokon nad ním vyhralo. 

Česká televízia v pondelok (9. januára) oznámila na sociálnej sieti mimoriadne smutnú správu. Vo veku 42 rokov zomrel moderátor Tomáš Voženílek. Podľa dostupných informácií v minulosti bojoval s rakovinou, ktorá sa dostala do remisie. Pred dvoma rokmi sa však vrátila a tentokrát nad ním, žiaľ, vyhrala.

Príležitostný scenárista s jedinečným hlasom bol tvárou programu Dobré ráno, no taktiež stál za rozhlasovými programami Noční Mikrofón a Káva o čtvrté. Českí diváci si ho pamätajú z obľúbeného programu Retro.

Na sociálnej sieti sa k úmrtiu vyjadrili priatelia i kolegovia Voženíleka, ktorí neskrývajú smútok. ,,Nieee, Tomáš, nie! Spolupráca s ním bola skvelá… a bol to úžasný človek,“ zaregovala prekladateľka Kateřina Bartošová. ,,Tomáš, ty vieš, koľko sme toho spolu za tie dlhé roky, čo sa poznáme, zažili. Nikdy si sa nesťažoval, tak sme ani nevedeli, ako si na tom. Život proste nie je spravodlivý. Ach jaj…,“ napísal český moderátor a spisovateľ Alex Cibulka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Newsroom ČT24 | Foto: FB/Tomáš Voženílek, Česká televize, Pixabay