Zo sveta športu zaskočila fanúšikov veľmi smutná správa. Vo veku 25 rokov zomrel športovec, ktorý patril k najlepším svetovým špičkám svojho odboru. Jeho fantasticky rozbehnutú kariéru však zastavilo ochorenie, ktoré sa snažil pred verejnosťou skrývať. Napokon sa mu stalo osudným!

Audun Heimdal sa stal v roku 2021 majstrom sveta v lyžiarskom orientačnom behu, a taktiež získal striebro z majstrovstiev sveta v šprintovej štafete. S veľkým odhodlaním sa pripravoval na ďalšiu sezónu, keď mu v apríli tohto roka diagnostikovali rakovinu žalúdka.

Nórsky reprezentant bol odhodlaný nad zákernou chorobou vyhrať a pred fanúšikmi sa o svojich zdravotných problémoch nezmieňoval. Vážne ochorenie však bolo nad jeho sily. Je to iba pár hodín, čo mladý športovec zomrel v spánku obklopený rodinou a priateľmi.

Správa o jeho smrti zasiahla tisícky fanúšikov, vrátane jeho dlhoročnej trénerky Isy Heggedal. ,,Jeho kvality ako bežca a človeka boli jedinečné. Odmalička sa primárne nesústredil na výsledky, ale na realizáciu. To je to, čo sa snažíme učiť športovcov, no málokomu sa to podarí. Dokonca aj dospelým športovcom sa nedarí tieto cvičenia uviesť do praxe. Robil to od 13 rokov, a preto mohol svoje schopnosti každý deň rozvíjať,“ napísala na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: norway.postsen.com  |  Foto: IG/audunheimdal, Pixabay