Zomrel minister Eduard Kukan (†82): TOTO sa mu stalo osudným!

Dátum:

Celé Slovensko zarmútila nečakaná správa o náhlom úmrtí poslanca Národnej rady SR a bývalého europoslanca Eduarda Kukana, ktorý skonal vo veku 82 rokov. Aj napriek tomu, že si mohol pokojne užívať dôchodok, politickej kariére nechcel dať zbohom.

Minister životného prostredia a bývalý trojnásobný šéf rezortu zahraničných vecí zomrel dnes (10. februára) v ranných hodinách. Podľa informácií televízie JOJ bol nájdený na Katedre medzinárodného práva a medzinárodných vzťahov Univerzity Komenského, kde mal ako odborný asistent konzultačné hodiny. Podľa dostupných informácií za jeho smrťou stojí srdcové zlyhanie.

Eduard Kukan študoval na Moskovskom štátnom inštitúte medzinárodných vzťahov, a taktiež získal titul doktor práv na Právnickej fakulte Karlovej univerzity v Prahe. Vzdelával sa však aj v Spojených štátoch, pričom mu v roku 1993 Upsala College v New Jersey udelila čestný doktorát práv. Aj napriek pôsobeniu v zahraničí sa napokon vrátil na Slovensko a v rokoch 1994 a 1998 až 2006 bol ministrom zahraničných vecí.

Jeho ambície boli aj v širšom meradle, v dôsledku čoho bol v rokoch 2009 a 2014 až 2019 zvolený za europoslanca. V roku 2004 kandidoval na funkciu prezidenta SR, no v druhom kole volieb nakoniec vyhral Ivan Gašparovič. V posledných rokoch bol súčasťou koaličnej strany OĽaNO a zastával funkciu šéfa rezortu životného prostredia. Zosnulý politik bol všeobecne považovaný za pozitívneho a vtipného muža s diplomatickými spôsobmi. Plynule hovoril anglicky, rusky, španielsky a svahilsky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: FB/Eduard Kukan, Ivan Korčok, Eva Mihockova, Twitter, YT/EURAACTIV

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...