V nedeľu ráno poslednýkrát vydýchol slávny hudobník, keď podľahol svojim zdravotným problémom. 80-ročnému hviezdnemu bubeníkovi vzdal poctu aj legendárny člen kapely The Beatles, Paul McCartney.

V nedeľu ráno sa hudobný svet dozvedel ďalšiu zarmucujúcu správu. Po zdravotných komplikáciách navždy odišiel 80-ročný bubeník Ginger Baker. Hudobník sa zviditeľnil už v rokoch 1966-1968 v skupinách Graham Bond Organization a následne v kapele Cream, ktorej pomohol dostať sa na výslnie a dosiahnuť globálny úspech. Medzi členmi sa ale objavovali nezhody a hádky, ktoré vyústili aj do fyzických útokov. Neskôr nadviazal spoluprácu so známym Ericom Claptonom.

Baker a jeho skupina ovplyvnili aj takých velikánov ako Led Zeppelin či Deep Purple, pričom medzi najväčšie hity patrí skladba Sunshine Of Your Love. Bubeníka začalo v poslednom období trápiť zdravie a jeho rodina prostredníctvom sociálnej siete oznámila fanúšikom už koncom septembra smutné správy: „Ginger sa nachádza v nemocnici v kritickom stave. Prosíme, modlite sa zaňho,“ napísali.

Bohužiaľ, najhoršie predtuchy sa naplnili. „So smútkom vám oznamujeme, že Ginger dnes ráno zomrel v pokoji v nemocnici. Všetkým ďakujeme za vľúdne slová počas posledných týždňov,“ oznámili fanúšikom. Kondolencie pod jeho profilom neustále pribúdajú a poctu sa mu medzi inými rozhodol vzdať aj člen kapely The Beatles Paul McCartney. „Skvelý bubeník, divoký a milý chlapík. Pracovali sme spolu na albume Band on the Run v jeho ARC štúdiu. Je smutné počuť, že zomrel, ale spomienky neumrú nikdy,“ dodal. Česť jeho pamiatke.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dailymail.co.uk │ Foto: Twitter, Facebook/Ginger Baker, YouTube/Rock s Músicas