Šoubiz ZOMREL slávny módny návrhár: Podľahol rakovine pečene!

ZOMREL slávny módny návrhár: Podľahol rakovine pečene!

Svet módy prišiel o ďalšie veľké meno, ktoré na mólach pôsobilo celé roky. Slávny návrhár zomrel v piatok vo veku 84 rokov, pričom mal podľahnúť rakovine pečene. Velikán módneho biznisu sa počas kariéry zaslúžil aj o typický čierny rolák šéfa Apple Steva Jobsa.

Ako informuje BBC, vo veku 84 rokov odišiel na večný odpočinok Issey Miyake. Slávny módny návrhár navrhoval modely celé roky a zomrieť mal na rakovinové ochorenie pečene. Dizajnérovi už stihli najbližší vystrojiť súkromný pohreb, ktorý sa konal len za prítomnosti blízkych a priateľov.

Miayke sa narodil na začiatku 2. svetovej vojny a ako 7-ročný sa stal svedkom výbuchu atómovej bomby. Práve hrozné zážitky z detstva, pri ktorých prišiel na následky ožiarenia o svoju mamu, ho prinútili venovať sa tomu, čo ľuďom prináša krásu a radosť.

Návrhár sa preslávil vďaka plisovanému oblečeniu, ktoré nepodliehalo krčivosti, pričom vyvinul vlastný spôsob výroby. Do povedomia verejnosti sa dostal i v čase, keď vytvoril slávny čierny rolák pre šéfa Apple Steva Jobsa. Samotný Jobs prezradil, že mu Miyake na požiadanie nechal zhotoviť asi sto kusov v jednej farbe. Japonský umelec sa venoval okrem tvorbe módneho oblečenia aj kolekciám hodiniek, tašiek či vôní. Do módneho dôchodku odišiel v roku 1997. Pred pár dňami zarmútila veriacich správa o úmrtí slovenského kardinála vo Vatikáne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: bbc.com │ Foto: YT/Guardian News