Len pred pár hodinami zarmútila fanúšikov smutná správa. Do hudobného neba odišiel slávny a uznávaný skladateľ, ktorý sa pričinil o vznik populárnych piesní. Tie zazneli aj vo viacerých filmových trhákoch. Moderátor RTVS sa počas vysielania dopustil breptu, ktorý ho nakoniec v živom vysielaní rozosmial.

Ako informuje grécky web Ikonomikos Tachydromos, vo veku 79 rokov odišiel do hudobného neba známy a úspešný skladateľ a inštrumentalista Vangelis, ktorý mal podľahnúť Covidu. Na konte má hity, ktoré odzneli v slávnych filmoch ako Dobytie raja či Blade Runner. Za hudbu k snímke Ohnivé vozy získal v roku 1981 aj Oscara.

A práve táto informácia sa stala terčom pozornosti divákov RTVS počas Ranných správ. Ostrieľaný moderátor Miroslav Frindt, ktorý sa Slovákom prihovára už celé roky, sa totiž postaral o poriadne nepríjemný brept. Namiesto filmu „Ohnivé vozy“ zahlásil niečo celkom iné: „Za hudbu k filmu Ohnivé KOZY… Ohnivé vozy získal aj Oscara,“ zaznelo vo vysielaní.

Profesionál však pokračoval ďalej a po chvíli spustila réžia dokrútky. Počas nich čítal Frindt správy aj naďalej, no v jednom momente zreteľne počuť, že sa zasmeje a bojuje s tým, aby ostal do konca spravodajstva vo vážnom tóne. Moderátorov brept si môžete vypočuť po 44. minúte, video >>> TU <<<.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: ot.gr │ Foto: RTVS/Ranné správy, YouTube