Slovenská novinárska obec prišla o ďalšieho  známeho novinára. Len nedávno pritom prišiel o život mladý redaktor DenníkaN. Tentokrát zomrel 77-ročný publicista, ktorý bol tiež dlhoročným externým spolupracovníkom denníka Sme. 

O život prišiel 77-ročný novinár a publicista Eugen Gindl. Publicista bol dlhoročným externým spolupracovníkom denníka Sme. Zároveň bol členom prvého Koordinačného výboru VPN a prvý šéfredaktor časopisu Verejnosť. V roku 2020 získal novinársku cenu za text Je možná ekologicky spravodlivá politika?.

K smutnej správe sa na sociálnej sieti vyjadrila aj prezidentka Zuzana Čaputová: „Odišiel navždy. Eugen Gindl – aktivista, novinár, bojovník za slobodu a demokraciu. Bratislavčan, ktorý bol aj hrdým Liptákom. Iba tri dni pred výročím Nežnej revolúcie zomrel Eugen Gindl. Člen prvého Koordinačného výboru Verejnosti proti násiliu, aktivista občianskych a ekologických protitotalitných združení, spoluautor samizdatu Bratislava nahlas,“ uviedla.

Ešte aj v posledných rokoch znel jeho hlas, ktorý nás upozorňoval na ochranu životného prostredia a klimatickú krízu. Jeho pohľad na žurnalistiku a spoločenské dianie nás ovplyvňoval až do poslednej chvíle. Myšlienky Eugena Gindla nás motivujú aj 32 rokov po Nežnej revolúcii hľadať a napĺňať ideál novembra 1989. Česť jeho pamiatke!“ dodala hlava štátu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto:  FB/Zuzana Čaputová