Vo veku 68 rokov odišiel na večný odpočinok známy slovenský spisovateľ. Počas svojej kariéry si pripísal na konto približne 30 kníh a získal aj významné ocenenie. Jeho trúchliacom synom je pritom známy a úspešný slovenský publicista.

Vo veku 68 rokov zomrel v utorok vo Vysokých Tatrách Anton Marec. Slovenský spisovateľ, ktorý vyštudoval pedagogiku a krátko pracoval ako učiteľ, napokon presedlal na život v horách. Po tom, ako pôsobil roky ako horský nosič, chatár, inštruktor aj člen Horskej záchrannej služby, začal s písaním.

Anton Marec je autorom novely Na hrebeni víchrica, V doline dlhých tieňov, Na Solisko hviezdy nepadajú či Len popol vo vetre. Okrem prác z horského prostredia sa venoval aj tvorbe pre deti, povestiam a legendám, no napísal i rozhlasovú hru Posledná šanca, Pilier Fréney a Povinnosť hovoriť, právo mlčať. Spolu vydal približne 30 knižných titulov, pričom získal v roku 2018 Cenu primátora mesta Vysoké Tatry.

Synom nebohého spisovateľa je známy publicista Samuel Marec, ktorý aktuálne píše pre denník Sme. K smrti umelca napísal krásne slová jeho kamarát Daniel Hevier: „Zomrel Anton Marec. Spisovateľ, Tatranec, horský človek, statočný muž, dobrý manžel a otec, kamarát. V Mladých letách som si uňho „objednal“ knihu o horolezectve Zóna odvahy, a taký bol aj on – vždy sa pohyboval v zónach odvahy. Začiatkom tohto roka ma požiadal o moju báseň, ktorú si chcel pripomenúť, a tak mu ju posielam aj teraz, na najťažšiu, ale aj najkrajšiu túru – púť do večnosti. Tonko (vždy sa písal s krátkym o), odpočívaj v pokoji,“ odkázal. Český filmový svet zasiahla aj smrť obľúbenej herečky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Daniel Hevier, mdb.cz, YT/