Zomrel slovenský spisovateľ: Nečakaná reakcia Smeráka!

Dátum:

Slovensko zasiahla mimoriadne smutná správa o úmrtí nadaného spisovateľa, ktorý počas svojej úspešnej kariéry publikoval desiatky kníh. Informáciu potvrdil poslanec Národnej rady SR za opozičnú stranu Smer-SD.

V utorok (28. septembra) zomrel vo veku 74 rokov Ľuboš Jurík, ktorý bol uznávaným spisovateľom, prozaikom, dramatikom, politológom a novinárom. Taktiež bol autorom viac ako tridsiatich kníh, televíznych scenárov i divadelných hier.

K smrti obľúbeného autora sa vyjadril poslanec Dušan Jarjabek, ktorý ho považuje za jedného z najvýznamnejších spisovateľov na Slovensku. ,,Patril k najsilnejším predstaviteľom tzv. strednej staršej, možno už staršej generácie spisovateľov, jeho svetoznámy román Emigranti bol prvý, ktorý vošiel po roku 1968 a zaoberal sa touto tematikou,“ uviedol politik.

Jarjabek taktiež ocenil román s názvom Juríka z roku 1977, ktorý bol preložený do viacerých európskych jazykov, a román Novinári. ,,Dal ako jeden z prvých možnosť nazrieť do novinárskeho prostredia a redakcií, nehovoriac o jeho veľkej knižke rozhovorov svetových autorov typu Alberta Moraviu, s ktorým sa stretol,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: TA3  |  Foto: FB/SKN Levoča, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Herečka obvinila ex z obťažovania syna: Teraz je v náručí tohto muža!

V druhej polovici apríla otriasol Slovenskom škandál, keď herečka...

A bude svadba! Víťazi Love Islandu sa zasnúbili, Laura ukázala prsteň!

Je tomu len zopár mesiacov, čo TV Markíza nasadila...

Dibáková sa neudržala v priamom prenose: Odkaz pre Igora Matoviča!

Igor Matovič pred pár dňami vyrukoval na koaličnej rade...

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...