Pred parlamentnými voľbami 2020 unikli na verejnosť videonahrávky medzi podnikateľom Michalom Šuligom a mafiánom Milanom Reichelom, ktoré napokon výrazne oslabili percentá strany Za ľudí. Po Kiskovej kauze Veľký Slavkov však prišla náhla smrť jedného z aktérov.

V roku 2017 sa prevalila kauza pozemkov vo Veľkom Slavkove, ktoré predal exprezidentovi práve Šuliga, ktorá skončila po 16 rokoch pred súdom. Europoslanec Miroslav Radačovský napokon nariadil pozemky vrátiť majiteľovi Francovi a Kiska sa po prehre voči rozsudku neodvolal. Krátko pred voľbami 2020 unikli viaceré videonahrávky Šuligu a Reichela, v ktorých bol Kiska vykreslený v nepeknom svetle.

Bývalý prezident ale vyjadril k obidvom pánom jasný postoj a prezradil, že sa mali už krátko po incidente prevážať na nových Mercedesoch. Tieto nahrávky mohli zrejme výrazne zavážiť aj pri výsledku volieb a znížiť percentá dôveryhodnosti strany Za ľudí, ktorá sa dostala do parlamentu s 5,77 percentami.

Ako teraz informujú Hospodárske noviny, Šuliga mal v nedeľu náhle zomrieť po operácií žlčníka v martinskej nemocnici. “No nielen pre videozáznamy, problémov so zákonmi mal viac, dnes je to však už minulosť. Podľa informácií HN zomrel v nedeľu v skorých ranných hodinách v martinskej nemocnici po operácii žlčníka,“ píšu nečakanú správu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: slovensko.hnonline.sk │ Foto: FB/Andrej Kiska, YouTube