Len pred pár hodinami prišla zdrvujúca správa z komunálnej politiky. O život prišiel po boji s vážnou chorobou obľúbený starosta, ktorý neúnavne pracoval pre svoju obec. Smutné slová zverejnil na sociálnej sieti aj známy predseda BSK Juraj Droba.

Vo veku 42 rokov prehral svoj boj s vážnym ochorením starosta obce Bernolákovo Richard Červienka. Obľúbený komunálny politik si získal priazeň obyvateľov svojou neúnavnou prácou pre druhú najväčšiu obec Slovenska.

Informáciu potvrdila na sociálnej sieti aj obec Bernolákovo: „Vážení občania,
s poľutovaním si Vám dovoľujeme oznámiť, že Mgr. Richard Červienka, starosta obce Bernolákovo, dnes ráno prehral svoj boj s chorobou a zomrel. Kolektív obecného úradu vyjadruje rodine hlbokú sústrasť,“ napísala.

Smutné slová zverejnil aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba: „Dnes prehral svoj boj s chorobou len 42-ročný Rišo Červienka, starosta Bernolákova. Bol výraznou postavou komunálnej politiky v kraji, keďže starostoval druhej najväčšej obci na Slovensku. Hoci bol pôvodom z Buzitky, získal si dôveru aj staročeklísanov, aj tých, ktorí sa do Bernolákova prisťahovali. Výborne sme spolupracovali. Pre obec toho robil veľa, namiesto problémov sa vždy sústredil na riešenia a jeho dobrá nálada a radosť z práce boli inšpiráciou aj pre mňa… ťažko sa mi verí, že už nie je medzi nami. Rišo, budeš veľmi chýbať,“ poslal odkaz do neba.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Juraj Droba │ Foto: FB/Obec Bernolákovo