Z talianskej hudobnej scény prišla veľmi smutná správa. Vo veku 80 rokov zomrel člen svetoznámej kapely, ktorá naspievala obrovské hity a dodnes ich obľubujú všetky generácie. Speváka mali v posledných týždňoch trápiť zhoršujúce sa zdravotné problémy.

Vo veku 80 rokov zomrel Franco Gatti. Taliansky spevák pôsobil celé dekády v populárnej kapele Ricchi e Poveri, ktorá nahrala viacero svetoznámych hitov. Podľa informácií NGNews247 sa hudobníkovo zdravie v posledných týždňoch zhoršovalo, pričom na večný odpočinok odišiel v utorok 18. októbra.

Umelec sa odobral do hudobného dôchodku už v roku 2016 po tragických rodinných udalostiach, keď mu zomrel syn, no v roku 2020 vystúpil s kapelou na hudobnom festivale v Sanreme pri príležitosti 50. výročia skupiny. “Dnes odišiel kúsok nášho života,” napísala kapela zarmútene na Twitteri.

Ricchi e Poveri má pritom na konte viaceré hity, ktoré sú dodnes slávne po celom svete. Medzi ne nepochybne patria skladby Mamma Maria, Felicità alebo Sarà perché ti amo, ktoré poznajú i na Slovensku všetky generácie. Kapela funguje aj naďalej, pričom ju tvoria dve speváčky a jeden spevák. Pred niekoľkými hodinami zarmútila fanúšikov aj smrť zakladajúceho člena írskej skupiny, ktorá naspievala hity pre seriály i film Posledný Mohykán.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj:  ngnews247.com │ Foto: YT/Gincha.LV, Twitter