Z českej hudobnej scény dorazila smutná správa. Na večný odpočinok odišiel hudobník a skladateľ, ktorému mnohí umelci môžu ďakovať za ich úspešnú kariéru. Nejednému z nich totiž zložil skladbu, ktorá sa neskôr stala hitom. Informáciu o úmrtí potvrdila jeho manželka Jiřina.

Vo veku 73 zomrel český hudobný skladateľ, dramaturg a producent Pavel Vaculík. Podľa informácií moderátora a rozhlasového dramaturga Miloša Skalku zomrel na koronavírus a následný ťažký zápal pľúc.

Vaculík študoval v Santa Cecilia v Ríme, a taktiež na pražskej Akadémii múzických umení. Už počas štúdia bol autorom mnohých úspešných hitov. Skladal single pre Ivetu Bartošovú, Petra Sepéšiho, Hanu Zagorovú či Karla Gotta. Spolupracoval aj s Luciou Bílou, Helenou Vondráčkovou, Bárou Basikovou i Waldemarom Matuškom.

Talentovaný skladateľ pracoval aj v Supraphone, pričom ide o najväčšie české hudobné vydavateľstvo. Bol šéfom redakcie populárnej hudby. Posledná rozlúčka s umelcom sa uskutoční 23. novembra v pražskom krematóriu Motol.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: refresher.cz  | Foto: YT/VOYO, FB/Legendy čs. hudby a zábavy, Pixabay