Filmový svet prišiel o ďalšiu známu herečku, ktorá zahviezdila vo viacerých šou či seriáloch. Osudnou sa jej stala zákerná rakovina mozgu, ktorú jej lekári diagnostikovali pred šiestimi rokmi.

Filmový svet prišiel o ďalšiu slávnu herečku. 30. augusta prehrala vo veku 80 rokov svoj boj Valerie Harper, ktorá podľahla raritnej forme rakoviny mozgu. Herečke po prvýkrát diagnostikovali rakovinu pľúc v roku 2009, hoci bola celý život zarytou nefajčiarkou. Metastáza sa však u nej objavila aj v roku 2013, tentokrát na mozgu. Lekári jej podľa slov manžela predpovedali len pár mesiacov života, no Valerie napriek chorobe žila ďalších šesť rokov.

Smutnú správu potvrdila dcéra herečky pre CBSnews. Valerie Harper stvárnila rolu Rhody Morgenstern v ikonickej šou 70-tych rokov „The Mary Tyler Moore Show“ a v „Rhoda“. Neskôr si zahrala aj v slávnych seriáloch ako „Zúfalé manželky“, „Melrose Place“, „Tie roky 70-te“ či „Se* v meste“.

Hoci mala skončiť v júli po prevalení ochorenia v hospici, jej manžel Tony to nedovolil. „Budeme pokračovať ďalej tak dlho, ako nám to sily naokolo dovolia. Urobím všetko preto, aby sa Val cítila čo najpohodlnejšie,“ napísal obetavé slová. Valerie za sebou zanechala okrem množstva rolí aj nádherný odkaz, ktorý vyslovila v čase ochorenia: „Viac ako čokoľvek žijem pre okamih. Naozaj chcem, aby sme sa všetci menej báli smrti… Nechoďte na pohreb skôr ako v deň pohrebu. Pokiaľ žijete, žite.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cbsnews.com │ Foto: Twitter, YouTube/TODAY, CBS This Morning