Maďarský, ale aj slovenský filmový svet smúti po smrti známej a mimoriadne úspešnej herečky. Po dlhej a ťažkej chorobe odišla vo veku 85 rokov držiteľka prestížnych domácich aj svetových ocenení, o ktorých mnoho jej kolegýň len sníva.

Herečka Mari Töröcsiková zomrela vo veku 85 rokov po dlhej chorobe. Známa maďarská umelkyňa sa na Slovensku preslávila najmä v komédií Dáždnik svätého Petra, v ktorom sa objavila po boku Karola Machatu, ale natáčala aj s Jozefom Kronerom. Töröcsiková stvárnila postavy vo vyše 170 filmoch, no aj v seriáloch, pričom bola i dlhoročnou členkou Národného divadla v Budapešti.

Získala množstvo významných ocenení, no medzi tie najprestížnejšie patrí rozhodne výhra v kategórií najlepšia herečka na Filmovom festivale v Cannes či účinkovanie v dvoch filmoch nominovaných na Oscara. V súkromnom živote ju v roku 2013 zasiahla smrť milovaného manžela, režiséra a scenáristu Gyulu Maára, s ktorým strávila dlhých štyridsať rokov.

Smutnú správu potvrdil na sociálnej sieti aj Noro Mészároš, ktorý sa za herečkou nedávno chystal: „Plánoval som, že ju chcem po rokoch znovu navštíviť u nej doma v Maďarsku. Už sa nepodarí… Jej úsmev a láskavosť si bude pamätať veľa divákov. Dokonca aj na Slovensku (napríklad z filmov „Obchod na korze“, alebo „Dáždnik Svätého Petra“). Je mi to ľúto. Filmu aj divadlu bude veľmi chýbať. Zbohom tetuška…,“ napísal dojímavý odkaz.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Noro Mészároš, Youtube