Zo svetového šoubiznisu prišla ďalšia veľmi smutná správa. Vo veku 69 rokov odišla do speváckeho neba umelkyňa populárneho dua, ktoré si získalo množstvo fanúšikov. Preslávili sa okrem iného aj hitom, ktorý pozná doslova celý svet, pričom sa z neho predali milióny kópii. 

Vo veku 69 rokov zomrela známa speváčka Maria Mendiola z populárneho španielskeho dua Baccara. Informoval o tom denník ElMundo a smutnú správu potvrdila na sociálnej sieti aj členka skupiny Cristina Sevilla. „Moja drahá Mária, úžasná umelkyňa, ale predovšetkým moja kamarátka, nás dnes opustila. Môžem byť len vďačná za to množstvo lásky, ktoré som od teba dostala a povedať ti to, čo som ti počas života povedala tak veľakrát… Ľúbim ťa,“ napísala.

Mendiola pôvodne spievala vo dvojici s Mayte Mateos, no po ich oddelení vystupovala so skupinou hudobníkov pod názvom New Baccara a neskôr len Baccara. Dvojica vydala v roku 1977 disko hit Yes Sir, I Can Boogie, ktorý sa stal absolútnym trhákom a dnes ho pozná celý svet.

Keď si ich všimol producent z britskej RCA Records, ktorý s nimi podpísal zmluvu, hit sa presadil až prekvapivo medzi masy ľudí. V UK hitparádach sa dostal na vrchol a predalo sa viac ako 16 miliónov kópií, čím rozlámal rekordy medzi ženskými skupinami. Nedávno fanúšikov zarmútila aj smrť známeho herca z Policajnej akadémie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: elmundo.es, FB/Baccara Official │ Foto: Twitter, YT/Rainer Quade