Svet kultúry navždy prišiel o známu herečku i speváčku. Vo veku 73 rokov zomrela zo zatiaľ nezistených príčin, pôvodom talianska herečka Anita Pallenberg. Túto smutnú správu ohlásila jej kamarátka a herečka Stella Schnabel.

Anita Pallenberg sa narodila v Nemcami okupovanom Ríme v januári 1944. Jej otec bol cestovateľom a umelcom, zatiaľ čo jej matka nemeckou sekretárkou. Vo veku 16 rokov bola vylúčená z internátnej školy a rozhodla sa pre modeling. Najprv v Taliansku a neskôr v New Yorku, kde strávila nejaký čas v továrni Andyho Warhola.

V roku 1965 sa Anita Pallenberg zúčastnila koncertu Rolling Stones a podarilo sa jej dostať až do zákulisia, kde sa stretla s celou kapelou. To viedlo k vzťahu s gitaristom skupiny Brianom Jonesom. Hovorí sa, že mala blízko i k Mickovi Jaggerovi. Toho neskôr opustila kvôli ďalšiemu členovi kapely Keithovi Richardsovi. Obaja sa usadili v Londýne, kde mali tri deti. Pár bojoval s užívaním drog a rozišiel sa v roku 1980. Anita Pallenberg je považovaná za akúsi múzu legendárnej skupiny Rolling Stones, ktorým dokonca pomáhala s vokálmi.

Zdroj: Theguardian.com | Foto: Instagram, depositphotos.com