Chandra Bahadur Dangi si svoje prvenstvo najmenšieho muža zaslúžil oprávnene. Svojou výškou 54,6 cm sa vďaka nej zapísal aj do Guinnessovej knihy rekordov a porazil predchádzajúceho víťaza, ktorému vzal titul najnižšieho dospelého človeka na svete. Rodený Nepálčan sa dožil úctyhodného veku a skonal v roku 2015 vo svojich 75. rokoch.

[sociallocker]Pri svojej výške tento chlapík vážil približne 15 kilogramov. Chandra pochádzal z veľkej rodiny, mal päť bratov a dve sestry. Býval v malej dedinke neďaleko hlavného mesta Nepálu, Káthmandu, kde bolo asi 200 domov, no žiadna televízia.

Po oficiálnom zápise do Guinnesovej knihy rekordov sa stal známou osobnosťou a vďaka tomu aj prvýkrát opustil svoje rodisko. Cestoval nielen po krajine, ale i po celom svete. Stretol sa s ďalšími významnými ľuďmi, ktorí tiež získali prvenstvo a zároveň boli zapísaní v knihe rekordov. Svoju slávu chcel využiť na to, aby jeho rodná krajina mohla byť na neho pyšná. Sme si istí, že jeho prianie sa isto stalo skutočnosťou.

 Zdroj: guinnesworldrecords.com, hindustantimes.com | Foto: YouTube
[/sociallocker]