Vrtuľníková záchranná zdravotná služba Air Transport Europe (ATE) letela počas soboty 5. augusta na pomoc dvom malým deťom. Ročné dieťatko sa obarilo vriacim olejom, druhé 2,5 ročné sa zranilo pri dopravnej nehode. 

Počas sobotňajšieho dopoludnia pomáhali leteckí záchranári zo Žiliny v obci Zákamenné (okres Námestovo). Iba ročné dieťatko sa obarilo vriacim olejom. Utrpelo popáleniny v rozsahu 15 % povrchu tela, v oblasti tváre, krku, hrudníka a hornej končatiny. Leteckí záchranári si ho prevzali do starostlivosti od rýchlej lekárskej pomoci a v sprievode matky ho transportovali v stabilizovanom stave na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie Bratislava – Ružinov.

Leteckí záchranári z Banskej Bystrice pomáhali i 2,5 ročnému chlapčekovi, ktorý sa zranil pri dopravnej nehode v Krupine. Na mieste došlo k zrážke dvoch osobných vozidiel. Zranili sa tri osoby, z ktorých dvaja zostali v starostlivosti pozemných záchranárov. Lekár leteckých záchranárov poskytol chlapčekovi neodkladné zdravotné ošetrenie, ktoré utrpel pri dopravnej nehode. Išlo o zlomeninu dolnej končatiny v stehennej oblasti. Pri vedomí a v stabilizovanom stave bol transportovaný do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici.

Zdroj: info.sk  | Ilustračná foto: Facebook Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE