Potom, ako bol bývalý policajný prezident Milan Lučanský zadržaný, došlo vo vyšetrovacej cele k jeho zraneniu. Objavilo sa niekoľko teórií, ako mohlo dôjsť k poraneniu, ktoré si vyžiadalo hospitalizáciu. Najnovšie celú záležitosť preverovala kontrola.

Milan Lučanský bol po desiatich dňoch od zadržania prevezený do nemocnice so zranením oka. Objavili sa informácie, že podstúpil 11-hodinovú operáciu, keďže mal byť napadnutý inou osobu a utrpel omnoho vážnejšie poranenia. Následne bola zverejnená správa, že sa policajný exprezident pokúsil o samovraždu.

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková všetky zverejnené informácie poprela s tvrdením, že 55-ročný muž sa zranil pri cvičení vo vyšetrovacej cele, keď si nešikovne udrel hlavu. Členka strany OĽaNO zároveň oznámila, že dá celú záležitosť prešetriť.

Kontrolu vykonala 4-členná skupina zamestnancov ministerstva spravodlivosti, ktorá získala kamerový záznam z Ústavu na výkon väzby v Prešove, a taktiež informácie od ošetrujúceho lekára Lučanského. Na základe všetkých údajov sa malo preukázať, že k zraneniu obvineného došlo bez zavinenia inej osoby.

Podľa výsledkov kontroly bolo konanie Zboru väzenskej a justičnej stráže adekvátne a zákonné. ,,Žiadna z informácií prezentovaná médiami k okolnostiam vzniku poranenia (napadnutie), rozsahu poranení (krvácanie do mozgu, viacnásobná zlomenina nadočnicového oblúka, opakovaná resuscitácia, oko mimo očnej jamky, 11-hodinová operácia) nebola potvrdená, respektíve bola vyvrátená,” informoval média hovorca rezortu spravodlivosti Peter Bubla.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk  |  Foto: YT/Politikum, POSTOJ TV, FB/Milan Lučanský