Poslanec Národnej rady SR Daniel Lipšic mal včera približne po dvadsiatej hodine dopravnú nehodu, pri ktorej mal ťažko zraniť chodca. Podľa údajov Denníka N chodec v nemocnici boj o život prehral.

Daniel Lipšic mal šoférovať svoju Škodu SuperB, s ktorou na Vajnorskej 36 v Bratislave zrazil viac ako 70-ročného chodca. Polícia nehodu prešetruje. Podľa svedkov však muž vychádzal z neďalekej vinárne v čiernom oblečení a bez reflexných prvkov, dokonca mal byť aj opitý.
„Bola nám nahlásená dopravná nehoda na križovatke Kutuzovovej a Vajnorskej. Chodec utrpel vážne poranenie hlavy,“ povedal Jozef Minár z operačného strediska záchranárov.

Hovorkyňa bratislavských nemocníc doplnila, že muža prijali vo veľmi vážnom stave. „Naši zdravotníci mu momentálne poskytujú maximálnu zdravotnú starostlivosť, ktorú si jeho stav vyžaduje,“ dodala Zuzana Eliášová.

K udalosti sa už vyjadril aj Daniel Lipšic: Je mi veľmi ľúto, čo sa stalo. Bol som v neďalekom nákupnom centre. Pri jazde sa mi odrazu dostal pred auto chodec. Po zrážke som okamžite zastavil a podľa pokynov operátora záchranného systému som zranenému poskytol prvú pomoc.

Zdroj: dennikn.sk |  Foto: pixabay.com, Facebook