Dopravná nehoda linkového autobusu a osobného motorového vozidla sa udiala v utorok 19. júna, krátko po 10.00 h na Trenčianskej ulici v obci Nováky (okres Prievidza). O udalosti informovala hovorca hovorca KR HaZZ v Trenčíne Marián Petrík. 

Podľa informácií boli na miesto vyslaní štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Prievidze s jedným zásahovým vozidlom. „Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že v dôsledku dopravnej nehody sa zranili dve osoby – posádka osobného motorového vozidla, pričom jedna osoba zostala zakliesnená vo vnútri automobilu. Prvú pomoc zraneným poskytovali cestujúci z autobusu, v ktorom sa vrátane vodiča nachádzalo 14 osôb, všetci boli bez zranení,“ uviedol Petrík.

Zasahujúci hasiči poskytli podľa slov hovorcu zraneným predlekársku pomoc a ošetrenie a pomocou hydraulického zariadenia vyslobodili uviaznutú osobu z vozidla. Po príchode zdravotníkov ZZS boli zranené osoby naložené na nosidlá a transportované do sanitky a následne odvezené na ďalšie ošetrenie do nemocnice. „Havarovaný automobil hasiči zabezpečili proti vzniku požiaru a asistovali pri naložení na vozidlo odťahovej služby,“ dodal Marián Petrík na záver.

Zdroj/Foto: KR HaZZ Trenčín