Leteckí záchranári zasahovali počas piatku 11. mája pri dvoch dopravných nehodách. Potrebný bol transport len 20-ročného motorkára i 49-ročnej cyklistky. O udalostiach informovala hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) ATE Zuzana Hopjaková. 

Záchranársky vrtuľník z Bratislavy bol v piatok 11. mája neskoro popoludní privolaný k dopravnej nehody, ktorá sa udiala pri Dunajskej Strede. Pomoc leteckých záchranárov potreboval motocyklista, ktorý sa zrazil s osobným motorovým vozidlom. „Nárazom a následným pádom utrpel 20-ročný muž poranenie panvy a zlomeninu dolnej končatiny v oblasti stehna. Lekár leteckých záchranárov mu na mieste poskytol neodkladné zdravotné ošetrenie, zranenia zafixoval a po preložení na palubu vrtuľníka bol v stabilizovanom stave letecky prevezený do Univerzitnej nemocnice Bratislava – Kramáre,“ uviedla Zuzana Hopjaková z VZZS ATE.

Počas večerných hodín bola opäť potrebná pomoc bratislavských leteckých záchranárov v teréne. V obci Plavecký Štrvrtok (okres Malacky) došlo k zrážke osobného auta s cyklistkou. Pri nehode utrpela 49-ročná žena poranenie hrudnej a driekovej časti chrbtice. Podľa slov Hopjakovej bola žena pri vedomí a so záchranármi komunikovala. „Posádka leteckých záchranárov ju na mieste ošetrila a po preložení na palubu smeroval záchranársky vrtuľník s pacientkou v stabilizovanom stave opäť do Univerzitnej nemocnice na Kramáre,“ dodala hovorkyňa z VZZS ATE.

Zdroj/Foto: lzs.ate.sk, Facebook VZZS ATE