Tragická dopravná nehoda na železničnom priecestí sa udiala v utorok 5. júna, pri ktorej zbytočne vyhasol život mladého muža a zároveň otca malého dieťaťa. O udalosti informovala hovorkyňa KR PZ v Trenčíne Elena Antalová.

K zrážke medzi osobným motorovým vozidlom a osobným motorovým vlakom došlo v ranných hodinách o 5.30 h na železničnom priecestí v Bánovciach nad Bebravou ( časť Biskupice). „31-ročný Marek z okr. Bánovce nad Bebravou vošiel s vozidlom Škoda Octavia do koľajiska vtedy, keď úsekom prechádzal osobný vlak, v ktorom sa nachádzalo asi 30 cestujúcich. Jednalo sa o zabezpečené železničné priecestie svetlenou aj zvukovou signalizáciou ( bez závor). Vlak po zrážke tlačil niekoľko desiatok metrov vozidlo pred sebou. 31-ročný vodič ostal zakliesnený vo vozidle a podľahol na mieste svojim zraneniam, ktoré boli nezlúčiteľné so životom,“ uviedla Elena Antalová z KR PZ v Trenčíne.

Rušňovodič (27) bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Vec si na mieste prevzal vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Bánoviec nad Bebravou, ktorý začal trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecné ohrozenie a prečinu usmrtenie.

Zdroj/Foto: KR PZ v Trenčíne