V nočných hodinách došlo k ďalšej vlakovej tragédii. Zrážku s vlakom neprežil 22-ročný muž, ktorý utrpel zranenia nezlučiteľné so životom. O udalosti informoval hovorca KR PZ v Bratislave Michael Szeiff. 

Oznámenie o zrážke vlaku a osoby mužského pohlavia prijala polícia vo štvrtok 7. júna po 01.00 h. K nešťastiu malo dôjsť v miestnej časti Bratislava – Krasňany, v blízkosti tzv. „modrého mosta“. Hodnovernosť tohto oznámenia hliadky na mieste preverili a potvrdili.

„V úseku medzi žst. Bratislava – Predmestie a žst. Bratislava – východ spozoroval rušňovodič vlaku prechádzajúceho týmto úsekom, sedieť na koľajnici osobu. Osoba sedela
chrbtom k prichádzajúcemu vlaku a mala tmavé oblečenie. Rušňovodič aj napriek okamžitému použitiu výstražného zvukového znamenia a rýchlobrzdy už zrážke zabrániť nedokázal,“ uviedol Szeiff.

Muž utrpel zrážkou zranenia ktorým na mieste podľahol. „Podľa doterajších informácií by sa malo jednať o 22-ročného muža. Ten utrpel zrážkou s vlakom zranenia nezlučiteľné so životom, obhliadajúci lekár po príchode na miesto konštatoval smrť,“ dodal Michal Szeiff z KR PZ v Bratislave.

Poverený príslušník Oddelenia Železničnej polície začal v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Ďalšie okolnosti tejto tragickej udalosti sú v súčasnej dobe predmetom vyšetrovania.

Zdroj: KR PZ v Bratislave | Ilustračné foto: pixabay.com