Médiá len pred pár hodinami informovali o tragickej udalosti, ktorá sa odohrala v nedeľu na trase z etiópskej Addis Abeba do kenského Nairobu. Pád lietadla nikto neprežil a medzi obeťami je aj manželka a syn známeho slovenského poslanca.

Médiami sa prehnala tragická informácia o páde lietadla typu Boeing 737, ktoré smerovalo z Addis Abeba do Nairobu. Len šesť minút po štarte však došlo k obrovskej nehode, ktorej následkom sa lietadlo zrútilo. Nikto z pasažierov ani osemčlennej posádky podľa informácii denníka Pravda neprežil.

V lietadle sa v čase nehody nachádzalo 149 cestujúcich z 33 krajín a 8-členná posádka. Na palube boli aj štyria Slováci a podľa najnovších informácii išlo o manželku a syna poslanca Národnej rady Antona Hrnku (SNS). Jednou z obetí môže byť aj slovenská novinárka, no táto informácia zatiaľ nebola potvrdená.

Príčina nehody zatiaľ nie je známa, no predpokladá sa, že išlo o poruchu v automatickom systéme ovládajúcom stabilizátory, ktorý získal nesprávne vstupné informácie o rýchlosti a výške, a tak došlo k zlému namiereniu lietadla. Ethiopian Airlines sú považované za najlepšie aerolinky v Afrike, pričom k poslednej havárii došlo v roku 2010. Faktom však ostáva, že v poslednom období to bola už druhá nehoda rovnakého typu lietadla a je možné, že po prehodnotení zozbieraných údajov sa budú spoločnosti venovať odstraňovaniu jeho chýb.

K tragédii sa vyjadrili na sociálnej sieti aj niektorí politici, medzi inými Igor Matovič (OĽaNO), ktorý vyjadril poslancovi úprimnú sústrasť: “Sú chvíle, kedy by sme mali dokázať odložiť politiku aj napriek tomu, že stojíme na druhej strane rieky. ÚPRIMNÚ SÚSTRASŤ,” znejú jeho slová.

Zdroj: pravda.sk │ Foto: Twitter, YouTube